mymeetingrooms.pl

Blog tematyczny o biznesie, finansach i marketingu

cv po angielsku
Praca

CV po angielsku czy po polsku?

Podstawowym dokumentem wymaganym w procesie rekrutacyjnym jest CV. Niewiele firm prosi dzisiaj o list motywacyjny. Wszystkie najważniejsze informacje można wpisać właśnie w CV. Później pozostaje przejście z sukcesem rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak przygotować dobre CV?

Wielu kandydatów zastanawia się, czy napisać CV po angielsku czy po polsku, aplikując do międzynarodowej korporacji. No cóż, powinno zostać to wskazane w ogłoszeniu, ale często brakuje tej informacji. CV w języku angielskim nie powinno zdziwić osoby rekrutującej, w takich korporacjach zakłada się, że kandydat zna język angielski, a z pewnością osoba rekrutująca także doskonale włada tym językiem. Można więc śmiało przygotować CV w języku angielskim. Warto mieć jednak przygotowane CV również po polsku, na wypadek, gdyby rekruter o taki dokument poprosił. Czasami tak się zdarza. Jak napisać dobre CV? Jeżeli ktoś nie ma doświadczenia na polskim rynku w poszukiwaniu pracy, zawsze można poprosić o pomoc profesjonalną firmę, która specjalizuje się w przygotowywaniu dokumentów rekrutacyjnych. Jak najbardziej takie usługi są dostępne na rynku. Trzeba tylko zapłacić. W Internecie znajduje się sporo wskazówek dotyczących przygotowywania dokumentów rekrutacyjnych. Można dowiedzieć się, co jest dzisiaj standardem CV, a czego lepiej nie pisać. Na pewno trzeba unikać kłamstwa w każdej postaci. Kandydat przyłapany na kłamstwie z pewnością utraci zaufanie przyszłego pracodawcy.

Sposób na wymarzoną pracę

Czy jest sposób na to, aby dostać wymarzoną pracę? Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Na pewno można zrobić wiele, aby zwiększyć swoje szanse i zdobyć uznanie w oczach przyszłego pracodawcy. CV jest wizytówką kandydata, więc trzeba zrobić wszystko, aby już po zerknięciu na ten dokument osoba rekrutująca była zainteresowana kontaktem. Trzeba przedstawić się z jak najlepszej strony, zarówno w CV, jak też w rozmowie kwalifikacyjnej. Podkreślenie swoich zalet i sukcesów w poprzednich miejscach pracy na pewno nie zaszkodzi. Warto zatem wspomnieć, co zyskały poprzednie firmy na współpracy. Chwalenie się swoimi osiągnięciami na pewno zostanie docenione. Warto jednak podawać prawdziwe osiągnięcia i niczego nie zmyślać, wszystko można przecież sprawdzić, a przyszły pracodawca może poprosić o referencje. Jak długo trwa proces poszukiwania pracy? To zależy od wielu czynników, między innymi od kompetencji, wiedzy i doświadczenia kandydata, ale także od miasta, w którym kandydat szuka pracy. Warto zachować cierpliwość, ale też być gotowym na szybkie znalezienie zajęcia.