Tutaj jesteś

Email marketing – integralna część marketingu internetowego

1 września 2021 Marketing email marketing


Email marketing to niezwykle efektywne i niedrogie narzędzie marketingowe. Można go używać do konwersji osób, które nie są zainteresowane kupnem, w potencjalnych klientów, a także do przekształcania potencjalnych klientów w stałych klientów i zachęcania indywidualnych nabywców do dokonywania regularnych zakupów.
Jakie są zalety marketingu e-mailowego w porównaniu z tradycyjnymi działaniami marketingowymi?

Email marketing – popularne narzędzie

Możesz dotrzeć do swojej grupy docelowej za pomocą najpopularniejszego narzędzia komunikacji w świecie biznesu, czyli poczty elektronicznej, która jest najczęściej używaną technologią w Internecie.

Marketing e-mailowy to oszczędność czasu i pieniędzy

Nie ponosisz kosztów druku, opłat pocztowych ani kosztów wysyłki masowej. Tradycyjne ulotki reklamowe sporo kosztują, a ich druk i produkcja czasem znacznie się wydłuża.
Wykorzystując e-mail jako medium reklamowe, koszty spadają, a pełne wdrożenie jest możliwe w ciągu kilku godzin. Zwrot z inwestycji jest do 40 razy większy niż w przypadku tradycyjnych przesyłek reklamowych.

Stały kontakt z klientem

Elastyczne opcje implementacji ułatwiają stały kontakt z klientem. Twoja reklama tworzy niezapomnianą wartość, która może zamienić potencjalnego klienta w stałego klienta, a tym samym przyczynia się do jego lojalności.

Wzrost sprzedaży

Wskaźnik odpowiedzi na poziomie 5 – 15% nie jest rzadkością w przypadku profesjonalnie przeprowadzonych kampanii mailingowych. Wskaźniki odpowiedzi na kontakty uzyskane dzięki procedurze opt-in (zgoda na otrzymywanie korespondencji handlowej na skrzynkę e-mail) są do 50 razy wyższe niż w przypadku klasycznej reklamy banerowej i około 5 razy wyższe niż w przypadku tradycyjnej reklamy bezpośredniej.

Natychmiastowe rezultaty

Pierwsze reakcje na materiał reklamowy można zmierzyć w ciągu kilku minut od rozpoczęcia kampanii e-mailowej. 80% wszystkich reakcji na kampanię e-mailową otrzymuje się w ciągu pierwszych trzech dni. W przypadku tradycyjnej reklamy bezpośredniej może to zająć nawet kilka tygodni.

Mierzalność

Email marketing jest mierzalny. Dzięki łatwym do przeprowadzenia testom możesz zmierzyć, które z Twoich materiałów reklamowych odnoszą największy sukces. Wyniki te mogą zostać wykorzystane w następnej kampanii e-mailowej.

Podejście ukierunkowane na grupę docelową i personalizacja

E-mail jako medium reklamowe pozwala na poprawne spersonalizowanie przekazu. Selekcja zorientowana na grupę docelową i zróżnicowany projekt reklamy pozwalają dopasować ofertę dokładnie do potrzeb odbiorcy w ramach kampanii e-mailowej.

Redakcja mymeetingrooms.pl

Nasi redaktorzy to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na temat biznesu, finansów, marketingu, e-commerce i zakupów. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w rozwijaniu swoich przedsięwzięć i podejmowaniu świadomych decyzji. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swoich dziedzinach, co pozwala nam oferować wysokiej jakości porady i informacje. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby być na bieżąco z innowacjami i zmianami w świecie biznesu i marketingu. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

email marketing