Tutaj jesteś

Gdzie warto otworzyć swoje biuro w Krakowie?

23 kwietnia 2023 Biznes biuro w Krakowie


Powierzchnie biurowe w Krakowie rozchodzą się obecnie jak świeże bułeczki – nie ma w tym stwierdzeniu ani odrobiny przesady. Okazuje się, że wielu przedsiębiorców, zarówno tych działających na terenie nadmienionej aglomeracji miejskiej jak i poza jej granicami, wykazuje duże zainteresowanie zarówno wynajmem biur jak i ich nabyciem na własność.

Sprawia to jednocześnie, że ciekawych ofert takich przestrzeni jest coraz więcej, bowiem deweloperzy zauważyli, że mogą odpowiedzieć na stale rosnący popyt ze strony grupy społecznej, która to jeszcze do niedawna wykazywała małe zainteresowanie obiektami komercyjnymi, głównie z uwagi na obostrzenia pandemiczne, znacznie utrudniające prowadzenie działalności gospodarczej w sposób stacjonarny.

Jakie lokalizacje powinniśmy wziąć pod uwagę planując otworzyć swoje biuro w Krakowie? Sprawdźmy to!

Jak pokazują analizy rynkowe oraz jak wywnioskować można z opinii samych zainteresowanych, najkorzystniejsze z punktu widzenia biznesowego są lokale usytuowane w samym sercu miasta bądź też w jednej z jego dzielnic przemysłowo-komercyjnych. Gwarantuje to bowiem nie tylko łatwy dostęp do takiego obiektu zarówno dla osób w nim zatrudnionych jak i dla konsumentów, ale także zapewnia dużą rotację potencjalnych klientów. Dobra lokalizacja to również taka, w przypadku której możemy mieć pewność, że dane nam będzie po przyjeździe do pracy pozostawić auto na parkingu zewnętrznym lub podziemnym, bez konieczności poszukiwania miejsca parkingowego w okolicy. Jeżeli naszym zamiarem jest natomiast unikanie korków za wszelką cenę i korzystanie z transportu publicznego, powinniśmy przed sfinalizowaniem umowy najmu bądź zakupu biura sprawdzić, czy jest ono odpowiednio skomunikowane i czy w jego pobliżu mieszczą się przystanki autobusowe, tramwajowe albo też stacje kolejowe.

Na co zwrócić uwagę?

Nie bez znaczenia pozostaje również bliskość punktów usługowo-handlowych, których istnienie może mieć kluczowe znaczenie dla prowadzonej przez nas działalności gospodarczej. Warto nadmienić, że lokalizacja to w żadnym wypadku nie wszystko – przestrzeń biurowa, która nas zainteresuje powinna także gwarantować nam dostęp do wszelkich udogodnień takich jak osprzęt komputerowy, rzutniki, kserokopiarki, czy też pomieszczenie, w którym prowadzone będą prelekcje, prezentacje lub omawiane będą szczegóły projektów realizowanych dla klientów bądź partnerów biznesowych.

Niekiedy rozwiązaniem idealnym może okazać się biuro w tak zwanym układzie open space, w przypadku którego zatrudnieni eksperci będą mogli w wolnych chwilach wymieniać się pomysłami i doświadczeniami, co jednocześnie pozytywnie przełoży się na ich produktywność oraz jakość realizowanych przedsięwzięć.

Aspektów, jakie należy wziąć pod rozwagę jest więc dość sporo, jednakże jeżeli zostaną one przed podpisaniem umowy dogłębnie przeanalizowane, to jesteśmy wręcz przekonani, że prowadzenie firmy w danym miejscu będzie niezwykle przyjemnym doświadczeniem. Możliwym stanie się wtedy planowanie kolejnych kroków biznesowych – na przykład dalszego rozwoju bądź modernizacji prowadzonej działalności!

Redakcja mymeetingrooms.pl

Nasi redaktorzy to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na temat biznesu, finansów, marketingu, e-commerce i zakupów. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w rozwijaniu swoich przedsięwzięć i podejmowaniu świadomych decyzji. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swoich dziedzinach, co pozwala nam oferować wysokiej jakości porady i informacje. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby być na bieżąco z innowacjami i zmianami w świecie biznesu i marketingu. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Poznaj SUV-y marki SEAT

Poznaj SUV-y marki SEAT

14 kwietnia 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

System mopowania UltraSpeed Pro Vileda