mymeetingrooms.pl

Blog tematyczny o biznesie, finansach i marketingu

szkolenia online
Praca

Szkolenia online czyli czego można nauczyć się przez Internet?

W ostatnich miesiącach szkolenia internetowe stały się bardzo popularne. Skoro nie można spotkać się na żywo na sali szkoleniowej, trzeba zdobywać wiedzę w inny sposób. Wielu trenerów przeniosło swoją działalność do Sieci.

Nauka przed komputerem

Nauka w domowym zaciszu, przed komputerem, ma wiele zalet. Każdy może samodzielnie zorganizować dla siebie warunki do nauki. Dzięki temu nie trzeba przejmować się, że na sali szkoleniowej ktoś obok będzie przeszkadzał prowadzącemu w wykładzie. Najczęściej jest możliwość, aby nagrać wykład i po jakimś czasie jeszcze raz do niego wrócić. To ogromna zaleta szkoleń przez Internet. Można spokojnie robić notatki w zeszycie albo w programie komputerowym.

Korzystna cena

Szkolenia przez Internet zazwyczaj mają niższe ceny niż szkolenia stacjonarne. Jest to związane z tym, że organizator szkolenia ponosi mniejsze wydatki i jest w stanie zaproponować korzystniejszą cenę. Jeśli chodzi o szkolenia przez Internet, nie trzeba wynajmować sali szkoleniowej i płacić ubezpieczenia dla uczestników. Koszty związane z wynajmem sali szkoleniowej są bardzo duże. Wielu trenerów szkoli dzisiaj w Internecie i są bardzo zadowoleni z tej formy komunikacji z uczestnikami szkoleń. Wydaje się, że znaczna część społeczeństwa już przyzwyczaiła się do tego, że praktycznie wszystko da się zrobić przez Internet. Wystarczy posiadać dobre słuchawki z mikrofonem i można komunikować się z trenerem tak samo jak na szkoleniu stacjonarnym.

Efekty szkolenia

Szkolenia online nie są mniej wartościowe niż szkolenia stacjonarne. Wszystko zależy przecież od nastawienia uczestników, a także od prowadzącego. Jeżeli będzie on prowadził szkolenie w sposób profesjonalny, będzie nastawiony na komunikację z uczestnikami, a wcześniej dowie się od nich na przykład poprzez ankietę, czego najbardziej potrzebują, to szkolenie na pewno będzie efektywne. Trzeba także zwrócić uwagę na fakt, że szkolenia internetowe przeznaczone są dla większej grupy ludzi. Mogą z nich skorzystać osoby, które do tej pory nie mogłyby sobie na to pozwolić, ponieważ z różnych powodów nie mogłyby dojechać do innego miasta na szkolenie stacjonarne. Samotne matki, osoby pracujące na różne zmiany, osoby, których nie stać na hotel w innym mieście, do tej właśnie grupy mogą dotrzeć trenerzy, którzy decydują się na prowadzenie szkoleń online. Prowadzący szkolenie musi jednak zadbać o jasne zasady na swoim szkoleniu, aby nie panował chaos, ale aby każdy chętny mógł zadbać głos i zadać pytanie.