mymeetingrooms.pl

Blog tematyczny o biznesie, finansach i marketingu

portale z ofertami pracy
Praca

Czy portale z ofertami pracy są skuteczne?

Praca jest częścią z życia większości społeczeństwa. To źródło dochodów, które pozwalają na przetrwanie w tym trudnym świecie. Nic więc dziwnego, że każdy pragnie mieć pracę i chce by była ona jak najlepsza. Wielu z nas nawet kilkanaście razy w życiu szuka różnego zatrudnienia. Świat idzie do przodu i sposoby na poszukiwanie pracy także. Obecnie, najpopularniejszym miejscem do rozglądania się za nową posadą jest Internet.

Czy to rzeczywiście działa

Mimo dynamicznego rozwoju technologii i wkroczenia Internetu, wraz z różnymi urządzeniami, do niemal każdej dziedziny życia, wciąż wiele osób ma sceptyczne nastawienie do wszystkiego w sieci. Tym bardziej abstrakcyjnym wydaje im się znalezienie czegoś tak poważnego jak praca, w czymś tak niepoważnym jak Internet. Rzecz jasna jest to mylne przekonanie.

Portale z ofertami pracy prześcigają się, by przyciągnąć jak najwięcej ludzi. A im większy ruch, tym większe dochody, więc bardzo zależy im na tym, by użytkownicy byli zadowoleni. A tymi użytkownikami są zarówno osoby poszukujące pracy jak i pracodawcy. Zdają oni sobie sprawę z potęgi Internetu, dlatego właśnie tam często można znaleźć najatrakcyjniejsze oferty pracy.

Portale z ofertami pracy można porównać do nowszej wersji ogłoszeń w gazetach. One po prostu ewoluowały i teraz taka metoda poszukiwań jest najbardziej efektywna. Za ta ewolucją idą, rzecz jasna, zmiany nieosiągalne dla gazet.
W Internecie w każdej chwili można sprawdzić jakie są aktualne oferty pracy i natychmiast złożyć swoją aplikację. Ponadto, niektóre portale oferują założenie konta osobie poszukującej pracy. Wtedy pracodawca może sam znaleźć swoich pracowników.

Internet to tylko pośrednik

Faktem jest, że szukanie pracy przez Internet jest niezwykle wygodne. Nie należy jednak zapomnieć o tym, jak ważny jest kontakt osobisty. Portale mogą wskazać nam kierunek, w którym mamy się udać.

Jest to coś o czym niektórzy zapominają. CV wysłane eter i pozostawione same sobie nie sprawi, że pracodawca będzie zachwycony takim kandydatem. Zawsze większą szanse mają pretendenci, którzy ciągle o sobie przypominają. Tacy, którzy osobiście zaniosą odpowiednie dokumenty, pokażą się selekcjonerowi.

Gdy ktoś ma wątpliwości co do tego jak powinien się zaprezentować, co powiedzieć na ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej, to powinien wczuć się w rolę pracodawcy. Warto zastanawiać się czego oczekiwalibyśmy do swojego pracownika, a następnie stać się takim kandydatem. Z pewnością, ktoś ograniczający się do starania się o posadę tylko poprzez wysłanie dokumentów przez sieć nie jest najlepszym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.