mymeetingrooms.pl

Blog tematyczny o biznesie, finansach i marketingu

nowe auto
Zakupy

Nowe auto w kredycie bez wpłaty własnej

W obecnych czasach bardzo korzystnym sposobem finansowania zakupu samochodu jest zaciągnięcie kredytu. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na jego temat.

Czym się charakteryzuje kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy jest jednym z rodzajów kredytów celowych, które są przeznaczone konkretnie na zakup pojazdu. Dlatego ten typ kredytu można zaciągnąć wyłącznie na zakup samochodu, na przykład takiego jak SEAT. Czas spłaty kredytu samochodowego zazwyczaj wynosi do 5 lat. Możliwe jest sfinansowanie 100% kwoty zakupu samochodu lub jej części. Spłatę można realizować w ratach o różnych wariantach, zarówno ratach równych, jak i ratach malejących. Kredyty samochodowe zazwyczaj są niżej oprocentowane niż pożyczki przeznaczone na inne cele – sprawdź na https://www.seat.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/kredyt-moc-niskich-kosztow 

Warunki otrzymania kredytu samochodowego

Aby otrzymać kredyt samochodowy na pojazd marki CUPRA należy spełnić pewne warunki. O ten sposób finansowania mogą się ubiegać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa. Niezbędne jest wypełnienie stosownego wniosku, w którym zawrze się wszystkie najważniejsze informacje wymagane przez bank. Warto pamiętać, że w przypadku zaciągania kredytu niezbędne jest zweryfikowanie zdolności kredytowej klienta – więcej informacji o modelach dostępnych w finansowaniu znajdziesz na https://www.cupraofficial.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/kredyt-moc-niskich-kosztow 

Rodzaje kredytów samochodowych

Aktualnie w ofercie banków można znaleźć różne rodzaje kredytów samochodowych, które różnią się między sobą sposobem spłaty zobowiązania. Wśród podstawowych rodzajów kredytów samochodowych można wyszczególnić następujące:

– kredyt ze stałą ratą płaconą co miesiąc, której wysokość jest określona w harmonogramie spłaty,

– kredyt balonowy, w którym wnosi się wkład własny, następnie płaci raty o niewielkiej wysokości, a na zakończenie umowy reguluje pozostałą kwotę zobowiązania.

Koszty kredytu samochodowego

Wysokość kosztów kredytu samochodowego może być dość zróżnicowana i zależna od kilku istotnych czynników. Wśród nich można wskazać przede wszystkim wiek oraz wartość samochodu. Duże znaczenie ma także ewentualna wpłata własna, ponieważ przy jej braku comiesięczne raty będą wyższe. Pod uwagę bierze się również okres kredytowania. Im będzie dłuższy, tym wyższe będą odsetki.

Zabezpieczenie kredytu samochodowego

Kredyt na samochód powinien być w odpowiedni sposób zabezpieczony przez bank, co zmniejsza ryzyko wynikające z jego udzielenia. Banki stosują dość zróżnicowane sposoby zabezpieczenia, które są określane dla klientów w sposób zindywidualizowany. Wśród nich można wymienić między innymi takie metody jak przewłaszczenie na zabezpieczenie, przewłaszczenie warunkowe, a także zastaw rejestrowy. Możliwa jest również cesja z polisy AC.

Czy warto brać kredyt na auto?

Kredyt na samochód to w wielu przypadkach bardzo korzystne rozwiązanie. Przede wszystkim sprawdzi się ono u osób, które nie mają zgromadzonej odpowiedniej ilości środków finansowych, aby zakupić wybrany przez siebie pojazd na raty. Ten typ finansowania jest niezwykle opłacalny przy zakupie nowych pojazdów z salonu, takich marek jak na przykład CUPRA. Dzięki zaciągnięciu kredytu samochodowego możliwe jest opłacanie niskich rat przez dłuższą ilość czasu.

Decydując się na zaciągnięcie kredytu na samochód warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty. Polecany jest wybór kredytu o niskiej, comiesięcznej racie, która nie będzie stanowiła żadnego obciążenia dla domowego budżetu. Możliwe jest wzięcie kredytu zarówno z wpłatą wstępną, jak i bez niej. Wniesienie wpłaty wstępnej na pojazd marki SEAT wiąże się z obniżeniem comiesięcznych rat.