Tutaj jesteś

Czy ubezpieczać się na wyjazd zagraniczny?

28 września 2021 Biznes Czy ubezpieczać się na wyjazd zagraniczny?

Zanim spakujesz walizkę i wybierzesz się w podróż za granicę, weź pod uwagę ubezpieczenie turystyczne. To wsparcie finansowe, które przyda Ci się biorąc pod uwagę różne nieprzyjemne sytuacje. Sprawdź, dlaczego warto ubezpieczać się na wyjazd zagraniczny.

Ubezpieczenie turystyczne a karta EKUZ

Najpierw zastanów się, do jakiego kraju się wybierasz oraz jaki jest cel Twojej wycieczki. W krajach europejskich działa tzw. karta EKUZ. Upoważnia ona do korzystania ze służby zdrowia na takich samych warunkach, jak mieszkańcy danego kraju. Oznacza to, że jeśli dojdzie do wypadku czy nagle się źle poczujesz, możesz wybrać się do szpitala czy lekarza. Warto jednak zaznaczyć, że w wielu państwach, opieka zdrowotna wygląda nieco inaczej niż w Polsce. Za część usług trzeba zapłacić, dlatego podstawowa hospitalizacja czy wizyta u lekarza może być bezpłatna, ale jeśli trzeba będzie użyć materiałów opatrunkowych czy udać się do specjalisty, placówka może wystawić Ci rachunek. Biorąc pod uwagę ceny za granicą, nie będzie on niski. Wtedy przyda się dodatkowe wsparcie finansowe, czyli ubezpieczenie turystyczne.

Czym jest polisa zdrowotna na wyjazd?

Zanim stwierdzisz, czy ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd zagraniczny jest Ci potrzebne, weź pod uwagę, że polisa gwarantuje zwrot kosztów za leczenie, ale nie tylko. Zapewnia także wsparcie w trudnych sytuacjach, np. kiedy powrót do Polski na takich samych zasadach jak przylot nie jest możliwy. Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje też pomoc w poszukiwaniach i akcjach ratowniczych. Te nie są finansowane przez inne kraje.

Weź pod uwagę ubezpieczenie turystyczne wtedy, kiedy wyjeżdżasz za granicę, a szczególnie poza obszar Unii Europejskiej. Możesz wtedy korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej bez dodatkowych kosztów. Często publiczne placówki za granicą pozostawiają wiele do życzenia pod względem jakości, dlatego warto wziąć pod uwagę każdą ewentualność.

Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko zwrot kosztów leczenia

Warto zaznaczyć, że polisa turystyczna chroni nie tylko w razie zatrucia, zachorowania, wypadku czy ugryzienia tropikalnego owada. To też wsparcie w innym zakresie. Możesz dopasować ubezpieczenie turystyczne do swoich potrzeb, np. wybrać ochronę bagażu, a także OC w życiu prywatnym. To rozszerzenie, które gwarantuje zwrot kosztów za szkody wyrządzone osobie trzeciej. Dobrym przykładem, aby sobie to zobrazować, jest zderzenie na stoku narciarskim. Jeśli doszło do zniszczenia sprzętu drugiej osoby, straty finansowe poniesie towarzystwo, a Ty zaoszczędzisz na domowym budżecie. Ciekawą opcją jest też zwrot kosztów za odwołaną wycieczkę. Jeśli dojdzie do tego nie z Twojej winy, otrzymasz dodatkowe odszkodowanie.

Koszt ubezpieczenia turystycznego jest zależny od rodzaju wyjazdu, kierunku, a także długości trwania wycieczki. Możesz zakupić je w biurze podróży albo samodzielnie w towarzystwie. Druga opcja daje Ci więcej możliwości, bo ubezpieczenie możesz dopasować do swoich potrzeb. Polisy w biurze turystycznym nie są tak elastyczne. Jeśli planujesz wycieczkę za granicę to pamiętaj, że zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze. Aby sfinansować ubezpieczenie i inne koszty, kredyty pozabankowe są dobrą opcją.

Redakcja mymeetingrooms.pl

Nasi redaktorzy to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na temat biznesu, finansów, marketingu, e-commerce i zakupów. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w rozwijaniu swoich przedsięwzięć i podejmowaniu świadomych decyzji. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swoich dziedzinach, co pozwala nam oferować wysokiej jakości porady i informacje. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby być na bieżąco z innowacjami i zmianami w świecie biznesu i marketingu. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Poznaj SUV-y marki SEAT

Poznaj SUV-y marki SEAT

14 kwietnia 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

System mopowania UltraSpeed Pro Vileda